Terapia manualna - Kraków

Terapia manualna jest znaną i stosowaną na całym świecie techniką fizjoterapii, wspomagającą leczenie narządów ruchu. Doświadczony fizjoterapeuta z pomocą właściwych technik masażu, ucisków i chwytów dociera do chorych miejsc, znosząc ból i przywracając normalną ruchomość narządu ruchu. Terapia manualna jest bezpieczną metodą masażu, tym bardziej, że wykwalifikowany fizjoterapeuta najpierw przeprowadza dokładny wywiad, wykonuje testy ruchowe i badania ogólne, a potem starannie i metodycznie z pomocą dotyku, manualnie wyczuwa napięcia w skórze i w mięśniach. Dopiero wtedy przychodzi czas na właściwy masaż. Fizjoterapeuta korzysta z bardzo szerokiej wiedzy, aby przede wszystkim skutecznie zdiagnozować, a w drugiej kolejności – leczyć i usprawniać. Niekiedy możliwe jest znalezienie nieoczywistych przyczyn dolegliwości, co przyczynia się do popularności terapii manualnej.

Terapia manualna pozwala skutecznie leczyć zwyrodnienia i urazy stawów, bóle mięśni, głowy, a także dolegliwości kręgosłupa i inne problemy spowodowane między innymi stresem i przemęczeniem. Z tego typu terapii w ORTO-SPORT korzystają pacjenci z miasta Kraków, borykający się z migrenowymi bólami głowy, z drętwieniem kończyn, z uszkodzeniami stawów i tkanek miękkich, z dysfunkcjami mięśniowymi i powięziowymi, z nerwobólami, z wadami postawy, ze stanami napięcia i przemęczenia. Jest to doskonałe rozwiązanie niemal dla każdego, ponieważ istnieje niewiele przeciwwskazań do tego typu leczenia. W końcu jest to terapia, która wykorzystuje naturalne możliwości organizmu i ciała, dostarczając mu bodziec do regeneracji i obrony przed schorzeniami narządu ruchu. Zachęcamy do konsultacji w ORTO-SPORT Kraków, aby dowiedzieć się, czy terapia manualna będzie dobrym rozwiązaniem w Państwa przypadku.

Korzystając z tego typu usług można liczyć na poprawę ruchomości stawów, szybkie uruchomienie zablokowanego stawu, zniesienie bólu. Pierwsze efekty widać bezpośrednio po jednym zabiegu, ale zazwyczaj na stałą poprawę można liczyć po kilku sesjach, przy czym jest to kwestia indywidualna. Dlatego najlepiej udać się do ORTO-SPORT na konsultację i poznać więcej szczegółów. Jeśli jednak terapia manualna okaże się niewłaściwym rozwiązaniem, to specjaliści ORTO-SPORT zaproponują inne optymalne możliwości, aby zapewnić efektywne leczenie, które pozwoli pozbyć się bólu i cieszyć się świetną formą.

Nasza klinika jest wyspecjalizowana w medycynie sportowej, ale z naszych usług, takich jak terapia manualna, może skorzystać każdy. W ORTO-SPORT pomagamy zarówno zawodowym sportowcom, jak i amatorom oraz wszystkim tym, którzy nie są zadowoleni ze swojej ogólnej sprawności. Zdaniem wielu naszych pacjentów, ale też specjalistów w dziedzinie ortopedii i rehabilitacji, terapia manualna jest jedną z najbardziej efektywnych metod leczenia, pozytywnie wpływającą na poprawę ruchomości w stawach, prawidłową postawę, a także na zmniejszenie, a nawet całkowite wyeliminowanie dolegliwości bólowych. Zapraszamy do kontaktu i korzystania z usług ORTO-SPORT Kraków.